Przejdź do treści

Agenci-Online.pl

Infolinia:

Wypowiedzenie umowy OC towarzystwa Warta można dokonać w trzech przypadkach:

Zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1152 z późn. zm.)

a) na podstawie art. 28 ust. 1 w/w ustawy – wypowiedzenie składane nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania umowy.

b) Na postawie art. 31 ust. 1 w/w w przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia przez nabywcę pojazdu. Do wypowiedzenia należy dołączyć umowę kupna sprzedaży.

c) Na podstawie art. 28a ust. 1 w/w ustawy – w przypadku posiadania umowy ubezpieczenia OC w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń. Do wypowiedzenia należy dołączyć kopię obowiązującej polisy zawartej w innym zakładzie ubezpieczeń.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. – TUiR Warta S.A.

Dawniej spółdzielnia ubezpieczeniowa, a dziś przedsiębiorstwo Warta jest na chwilę obecną drugim co do wielkości ubezpieczycielem na terenie naszego kraju i jednocześnie jednym z najstarszych. Jego historia sięga 1920 roku, kiedy to na terenie Poznania otwarta została pierwsza siedziba. Na przestrzeni lat marka dynamicznie się rozwijała, rozbudowując swoje centra na terenie całego kraju.

Dzisiaj TUiR Warta S.A. specjalizuje się między innymi w ubezpieczeniach komunikacyjnych, obsługując zarówno klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jeśli masz ubezpieczone auto w tej firmie i chciałbyś wypowiedzieć umowę OC, możesz być spokojny, nie jest to trudne. W dalszej części dowiesz się, jak realizowane jest wypowiedzenie umowy OC i jakie kroki należy poczynić.

Jak wypowiedzieć OC Warta w kilku krokach?

1. Pobierz, wydrukuj i uzupełnij dokument wypowiedzenia:

2. Dostarcz dokument do Warty:

Pocztą:

TUiR Warta S.A.

rondo Daszyńskiego 1,

00-843 Warszawa

Formularz Online:

https://www.warta.pl/pomoc-i-obsluga/wypowiedzenie-umowy-oc/

Wypowiedzenie umowy OC przez nabywcę pojazdu:

1. Pobierz, wydrukuj i uzupełnij dokument wypowiedzenia:

2. Załącz kopię dokumentu umowy kupna – sprzedaż pojazdu!

3. Dostarcz dokument do Warty:

Pocztą:

TUiR Warta S.A.

rondo Daszyńskiego 1,

00-843 Warszawa

Formularz Online:

https://www.warta.pl/pomoc-i-obsluga/wypowiedzenie-umowy-oc/

Nie masz jeszcze ubezpieczenia?

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ porównywarki ubezpieczeń
i wykup polisę online bez wychodzenia z domu!