Przejdź do treści

Agenci-Online.pl

Infolinia:

Wypowiedzenie umowy OC towarzystwa HDI „TUiR Warta” można dokonać w trzech przypadkach:

Zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1152 z późn. zm.)

a) na podstawie art. 28 ust. 1 w/w ustawy – wypowiedzenie składane nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania umowy.

b) Na postawie art. 31 ust. 1 w/w w przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia przez nabywcę pojazdu. Do wypowiedzenia należy dołączyć umowę kupna sprzedaży.

c) Na podstawie art. 28a ust. 1 w/w ustawy – w przypadku posiadania umowy ubezpieczenia OC w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń. Do wypowiedzenia należy dołączyć kopię obowiązującej polisy zawartej w innym zakładzie ubezpieczeń.

Wypowiedzenie umowy OC HDI – krótko o firmie

Marka HDI może pochwalić się ponad 100-letnią tradycją na rynku ubezpieczeń, choć dzisiaj nie działa już niezależnie. Od roku 2012 jest ona bowiem częścią Grupy Kapitałowej TUiR Warta S.A. i spółka właśnie pod tą marką zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń, w tym komunikacyjnych OC, dla osób prywatnych oraz dla mniejszych i średnich firm. Firma jest obecnie silnie związana również z Meiji Yasuda, lidera ubezpieczeniowego na rynku japońskim.

Ubezpieczenia oferowane pod tą marką cieszą się na naszym rynku dużą popularnością, przede wszystkim pod kątem polis komunikacyjnych. Jeśli macie podpisaną umowę ubezpieczenia swojego auta z tą firmę i chcecie ją wypowiedzieć, to wykonanie tego na pewno nie sprawi Wam żadnego problemu.

Jak wypowiedzieć OC HDI w kilku krokach?

1. Pobierz, wydrukuj i uzupełnij dokument wypowiedzenia:

2. Dostarcz dokument do HDI:

Pocztą:

Grupa Warta

rondo Daszyńskiego 1,

00-843 Warszawa

Formularz Online:

https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod

Wypowiedzenie umowy OC przez nabywcę pojazdu:

1. Pobierz, wydrukuj i uzupełnij dokument wypowiedzenia:

2. Załącz kopię dokumentu umowy kupna – sprzedaż pojazdu!

3. Dostarcz dokument do HDI:

Pocztą:

Grupa Warta

rondo Daszyńskiego 1,

00-843 Warszawa

Formularz Online:

https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod

Nie masz jeszcze ubezpieczenia?

Skorzystaj z naszej DARMOWEJ porównywarki ubezpieczeń
i wykup polisę online bez wychodzenia z domu!