Przejdź do treści

Agenci-Online.pl

Infolinia:

Ranking ubezpieczeń OC

  Każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do posiadania aktualnej polisy komunikacyjnej. Moment jej zakupu zapewne jest dla Ciebie bardzo nieprzyjemny, gdyż kojarzy Ci się zwyczajnie z ogromnym wydatkiem, prawda? Nie musi jednak tak być. Porównując oferty wielu towarzystw, można szybko przekonać się, że różnice w wysokości składek sięgają nierzadko nawet kilkuset złotych.

  Ranking TOP 4 – najtańsze ubezpieczenia OC na rynku

  Aby to pokazać, przygotowaliśmy prosty ranking ubezpieczeń. Nasze zestawienie stworzyliśmy pod bardzo statystycznego kierowcę, który:

  • ma 29 lat i mieszka w dużym mieście, w Gdańsku;
  • posiada samochód Opel Astra H z 2008 roku z silnikiem benzynowym 1.4 66kW o przebiegu 150 tys. km;
  • jest jedynym właścicielem pojazdu i tylko on nim kieruje.

  Ergo Hestia You Can Drive dla młodych kierowców

  Absolutnym numerem jeden w tym zestawieniu jest oferta towarzystwa Ergo Hestia. Do zestawienia wzięliśmy pod uwagę kierowcę, który nie ukończył jeszcze 30 roku życia, a właśnie dla takich osób dedykowana jest specjalna oferta You Can Drive. Składka zaczyna się już od 907 zł za samo OC przy płatności jednorazowej. Dobierając dodatkowo NNW na 10 000 zł, cena będzie niewiele wyższa, gdyż tylko 957 zł przy płatności jednorazowej. Stawka wynosi za to 1011 zł, jeśli dobierze się do tego ochronę Assistance z limitem holowania 150 km.

  Pamiętaj, że You Can Drive jest opcją dedykowaną tylko dla młodych kierowców. To ubezpieczenie nie obejmuje przy tym Zielonej Karty.

  Alianz Direct

  Na drugim miejscu w naszym rankingu plasuje się Alianz Direct. Podstawowa oferta dla naszego przykładowego kierowcy i jego auta to OC + Assistance z holowaniem do 150 km. Cena takiej polisy zaczyna się od 953 zł przy jednorazowej płatności. Można zdecydować się również na poszerzenie ochrony o NNW, płacąc 1003 zł za całą polisę. W Alianz Direct można skorzystać z Zielonej Karty, choć jej wydanie kosztuje dodatkowe 19 zł.

  Kolejna propozycja od Ergo Hestia, czyli MTU 24

  Do naszego rankingu ubezpieczeń powraca Ergo Hestia, ale tym razem pod szyldem MTU 24. To ubezpieczenie przeznaczone jest już dla wszystkich kierowców, niezależnie od wieku. MTU 24 jest usługą w pełni online. Polisę kupuje się i obsługuje z poziomu specjalnego panelu klienta na stronie internetowej. Dzięki temu składki po prostu są tańsze. Samo OC kosztuje dla naszego przykładu 991 zł. Dobierając ochronę NNW na kwotę 15 tys. złotych, stawka będzie wynosiła 1057 zł. Jeśli natomiast wykupi się do tego wszystkiego Assistance (holowanie do 150 km), cena wyniesie 1117 zł. Oczywiście wszystko to przy założeniu płatności jednorazowej.

  Niedrogie ubezpieczenie od AXA Direct

  Atrakcyjna jest również oferta AXA Direct, a więc kolejna opcja typowo online. Podstawowy pakiet to polisa OC oraz Assistance z holowaniem do 75 km. Wysokość stawki wynosi 1040 zł. Dokupienie do tego NNW (10 000 zł) podnosi cenę do 1105 zł przy płatności jednorazowej.

  Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

  Z naszego rankingu najtańszych ubezpieczeń wynika więc, że 1117 zł to najdroższa z najtańszych opcji, w ramach której nasz przykładowy kierowca dostał dodatkowo ochronę NNW oraz Assistance. Zastanawiasz się, czy to dużo?
  Jeśli nasz kierowca ubezpieczyłby dzisiaj swoje auto w firmie Gefion, zapłaciłby aż 1715 zł! W tej opcji, co prawda, suma dla ochrony NNW jest wyższa, gdyż wynosi 30 tysięcy złotych, ale za to ochrona Assistance obejmuje jedynie wypadki. To prawie 600 zł więcej, które można zaoszczędzić, kupując polisę tylko dla jednego auta.
  Pomyśl teraz, na co Ty byś wydał tak zaoszczędzone pieniądze. Skorzystaj z naszego kalkulatora OC już dziś i sprawdź sam, ile możesz zaoszczędzić na jednej tylko polisie, decydując się na zmianę aktualnego towarzystwa ubezpieczeniowego.